Sevgiye İhtiyacım Var

Kayda Değer Bir İlişki

Bir Çok Sevgi İlişkisinden Farklı

Biz lisede tanıştık. Önceden diğer insanların onun hakkında konuştuğunu duymuştum, onun hakkında azda olsa bilgim vardı ama onunla tanışmamıştım.

Ortak bir arkadaşım bizi tanıştırdığı zaman, ben biraz şaşırmıştım. Onda her şey vardı: büyüleyici özellik, espri anlayışı ve güven. İlham verici ve ilgi çekiciydi. Onun yanında kendimi beş para etmez hissettim. Fazla karşı koyamadım çok kısa bir süre içerisinde beni yaşamına almıştı. Biz sürekli konuştuk. Bana benim onun için ne kadar özel olduğumu söyleyip beni cesaretlendirirdi. Yaşamımın bütün yönleri ile ilgili bana tavsiyelerde bulunuyordu. Sabahlara kadar onu düşünüyor hayatımı nasıl değiştirdiğini hayret içerisinde izliyordum. Bazen güneş doğana kadar onunla konuşurdum. Kısa sürede ona aşık olmuştum.

O bana egzotik hediyeler veriyordu. Bu hediyeler öyle inanılmazdı ki onlar benim eski erkek arkadaşlarımın çiçeklerini çok geride bırakıyordu. Lisede yaz tatilinde beni Guatemala’ya götürdü. Beraber çok iyi zaman geçirdik. Orada yaşayan halkta ona bayılmıştı. Arkadaşımın beni onunla tanıştırmasından dolayı müthiş bir mutluluk duyuyordum.

Yıllar su gibi geldi geçti, üniversiteye başlamıştım. Orda da onu tanıyan kişiler vardı. Kısa sürede hepimiz kaynaştık bir aile gibi olduk. Bazen bütün grupça toplanıp saatlerce onun hakkında sohbet ederdik. O benim sabahyıldızım, gece fenerim gündüz güneşimdi.

Maalesef, bazı kişiler onu kabul etmemişlerdi. Onunla ilişkimden dolayı benimle alay eden çok kişi vardı. İnsanlar ona sahtekâr diyor beni de ona bağımlı olmakla suçluyorlardı. Onun felsefesini takip etmek yerine kendi şahsi felsefemi oluşturmam gerektiğini bana söylüyorlardı.

Ancak benim, İsa Mesih’i hayatımdan çıkarmam mümkün değildi. Bu gülü dalından koparmak gibi olurdu, kurur ve ölürdüm.
Benim arkadaşım O’nunla beni tanıştırmadan önce, ben yaşamımı kendim için harcardım. İyilikler yaparak ve kiliseye giderek onu mutlu edebileceğimi düşünüyordum. O şeyler onu bana hayran bırakmadı. Onun istediği O’nu bilmem, O’nunla vakit geçirmemdir. O’nu sevmemdir.

Bende öyle yaptım. O’nun benim bütün hatalarım uğruna öldüğünü kabul ettim.
O benim asla mükemmel olmayacağımı biliyordu bu yüzden bu yükü o üstlendi. O’ndan ayrı kalmamı istemediği için o benim elimden tutup beni cennete çekti.

Eğer sende seni böyle seven bir Tanrı ile tanışmak, O’nunla sonsuza dek cennette yaşamak istiyorsan, O’nu yaşamına çağırabilirsin. Senin yaşamında ne kadar kötülük ne kadar yanlışlık olursa olsun O her şeye rağmen koşulsuz bir şekilde seni sevmek istemektedir. Gel ve ailemize katıl.

“Sevgili Rabbim, sana gereksinimim var. Çünkü bana olan sevginden ötürü benim günahlarıma karşılık kendini kurban olarak sundun. Bu nedenle sana sonsuz teşekkürler sunarım. şimdi kalbimin kapısını sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana sonsuz yaşam sunduğun için çok teşekkür ederim. Yaşamımın yönetimini benden al ve beni kendi istediğin gibi bir kişi yap, AMİN”

yazan: Jennifer Abegg

Makale “Kutsalkitap.org”dan alınmıştır.

Related Posts